۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۰۵:۳۱

سیمان سفید اکباتان

سیمان سفید اکباتان

شرکت سیمان اکباتان (سهامی خاص ) با ظرفیت تولید کلینکر 500 تن در روز پس از 4 سال فعالیت اجرایی که از سال 1376 آغاز گردیده بود با همت بخش خصوصی در سال 1374 به بهره برداری رسید .

هیئت مدیره این شرکت با توجه به ایجاد شده در خصوص عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار سیمان خاکستری تصمیم راهبردی تبدیل خط تولید سیمان سفید با توجه به تقاضای بالای داخل و خارج از کشور را اتخاذ نموده و با انجام کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی و سنجش کلیه عوامل مورد نیاز جهت محقق ساختن این راهبرد در نیمه دوم سال 1391 اقدامات جهت اخذ مجوزهای لازم و شروع عملیات اجرایی پروژه خط تولید آغاز گردید و با لطف و عنایت خداوند متعال و تلاش شبانه روزی کارشناسان و کارکنان این شرکت در زمستان 1391 تولید آزمایشی انجام و پروانه بهره بردای با ظرفیت تولید سالانه 114000 تن سیمان و پروانه استادارد آن اخذ گردید.

بنا به پیشنهاد سهامداران و تصویب هیئت مدیره  پروژه طرح توسعه یک واحد 390 تنی کلینکر سفید در  مجاورت خط تولید فعلی عملیات اجرایی آن از بهمن ماه سال 1400 آغاز شده که بر اساس برنامه زمانبندی در نمیه اول 1404 به بهره برداری خواهد رسید .

سیمان اکباتان با برخورداری از معادن مناسب و نیروی متخصص و توانمند ، نسبت به اخذ پروانه استاندارد و تولید سیمان سفید با رده های :

CEM W-32.5/NW

CEM W-42.5/NW

CEM W-52.5/NW

را با بهترین کیفیت دارا می باشد.